Jak vysoušeč vzduchu vlastně funguje?

Vysoušeče Vám nabízíme ve dvou základních provedeních, které se odlišují především výkonem. Všechny typy se vyznačují nízkou spotřebou elektrické energie, tedy i nízkými 

Celý proces probíhá tak, že přístroj nasaje vzduch v místnosti, vzduch prochází skrze výparník, kdy se vzdušná vlhkost kondenzuje v kapičky vody. Kapky vody poté stékají do odvodňovací nádržky a odvlhčený vzduch je znovu ohříván pomocí ohřívací jednotky a vyfukován ven. Poté co vzduch projde přes ohřívací jednotku, jeho teplota nepatrně vzroste. Běžným jevem proto je, že teplota během vysoušení mírně vzroste.
Jak je vysoušeč veliký? 

Námi nabízené vysoušeče vzduchu se vyznačují menšími rozměry oproti vysoušečúm průmyslově zamněřeným, které jsou často větších rozměrů. Proto jsou námi nabízené vysoušeče praktické do bytů, kde nekazí příjemný dojem interiéru. Rozměry reflektují s vahou, kdy nízká váha a praktické rozměry dodávají našim ovlhčovačům mobilní funkci.  Je náročný provoz vysoušeče? 

Jedinou funkcí, kterou sám vysoušeč neumí, je výměna nádržky na kondenzát. Přístroj ADDH 20 je vybaven nádržkou na 5,7  litru, proto ji nemusíme tak často vylévat. Pokud se tedy nádržka naplní, rozsvítí se kontrolka a vysoušeč se automaticky vypne. Vylijete vodu a zasunete nádržku zpět. Případně můžete jednotku napojit na průběžný odvod kondenzátu rovnou do odpadního potrubí (sifon). Dále Vás čeká pouze běžná údržba vysoušeče. Přístroj utírejte měkkým hadrem bez použití chemických látek. Vzduchový filtr je potřeba čistič přibližně po 250 hodinách provozu (u jednotky ADDH 20 se rozsvítí kontrolka pro nutnost čištění filtru).

Je vysoušeč hlučný?

Vysoušeč vzduchu má pro představu hlučnost jako domácí lednička. U vysoušeče ADDH 20 si navíc můžete vybrat ze třech rychlostí ventilátoru, kdy je chod jednotky na nejnižší (LOW) zvolený stupeň  extrémně tichý. Pokud dojde během provozu k zvýšené hlučnosti, může být důvodem ucpaný vzduchový filtr nebo bylo špatně zvolené místo pro umístění přístroje.

Přispívá vysoušeč vzduchu k zmírnění příznaků různých alergií?

Náš vysoušeč umí snížit relativní vlhkost ve Vámi vybraném prostoru. Předchází tak výskytu roztočů a dalších škůdců. Především je účinný v boji s plísněmi, které se tvoří na zdech, tapetách a působí tak nemalé škody nejen na Vašem majetku, ale především na Vašem zdraví. Je tedy pomocníkem při řešení různých alergií a kožních problémů.

Jsou náklady na provoz vysoušeče vysoké?

Cenově dostupné vysoušeče Daitsu a Sakura nabízí efektivní odvlhčení požadovaných prostor. Porovnejte si tak sami náklady na pořízení a spotřebu kvalitního vysoušeče s vysokými náklady za sanaci při výskytu plísně s možnými zdravotními riziky. (Problematika sanací je velmi složitá a je nutné upozornit na možnost, že neodbornými zásahy do stavebních konstrukcí nebo použitím nevhodných metod či materiálů se může stávající stav konstrukcí zhoršit, případně se vlhkost může objevit i v místech dříve suchých.)

Mohu při provozu vysoušeče vzduchu otevírat okno?

V případě příznivého počasí je větrání oknem samozřejmostí, avšak pokud je deštivo, není vhodné místnost větrat z důvodu vniknutí vlhkého vzduchu. V zimních měsících bude mít otevírání okna za následek ztrátu tepla a vytváření průvanu. Při větrání oknem doporučujeme vysoušeč vypnout, jinak to vede k plýtvání Vašich peněz.

Jak vybrat ten správný vysoušeč?

Volba správného vysoušeče vzduchu a jeho potřebného výkonu souvisí s velikostí prostoru, do kterého chcete daný vysoušeč umístit. Dále je také důležitá teplota, vlhkost a doba, po kterou chceme vysoušet. Řídíme se tedy především parametry v tabulkách. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon tím kratší je doba vysoušení.

Pro pomoc s volbou správného vysoušeče nás můžete kontaktovat a my Vám poradíme ideální řešení pro vaše potřeby.

www.kostecka.net nebo tel: +420 606 60 60 60Spravovat Souhlas s cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.